Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Piltuudis: Raekoja platsi paigaldati Tartu uue viidasüsteemi esimene prototüüp

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Viidasüsteemi prototüüp Foto: Tõnis Arjus

11. juuni / Raekoja platsi paigaldati Tartu uue viidasüsteemi esimene prototüüp. Suve jooksul tuleb kaks prototüüpi ka Rüütli tänava lõppu. Viidasüsteemi loojad viivad seejärel läbi järeluuringu, et süsteemi loetavus ja tehnilised lahendused enne kõigi viitade valmistamist läbi testida.

Jalgsi ning rattaga liikuja vajadusi ja liikumisteid arvestav viidasüsteem "15 minuti Tartu" tugineb 2018. aastal valminud kasutajauuringul ning 2020. aastal valminud disainilahendusel. Viidasüsteemi autorid on Disainiosakond ja Stuudio Stuudio. Viidasüsteemi moodustab paljuliikmeline viidaperekond alates suurest valgustatud linnakaardist kuni tänavanimesiltideni.

Viidasüsteemi disainilahendus on Tartu linnapildis praegu juba kasutusele võetud rattaringluse infotulpadel ja bussipeatustes.

Tartu uue viidasüsteemi visuaalse keele, graafilise disaini, sõnumite, sisutekstide, kaartide ja tootedisaini väljatöötamisel on lähtutud põhimõttest, et kõik viidad, ühistranspordi infokandjad ja rattaringluse tootemid suhestuksid linnaruumiga, oleksid silmatorkavad ja rakendaksid kaasava disaini põhimõtteid.

Lisainfo: arhitektuuri ja ehituse osakonna linnakujunduse spetsialist Anna-Liisa Unt, anna-liisa.unt@tartu.ee, 7361 239.

Viimati muudetud 11.06.2021