Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

"Rattaga trenni" kampaania innustab lapsi ja noori rattaga sõitma

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lapsed sõidavad rataste ja tõukeratastega trenni Foto: Hendrik Kuusk

26. september 2022 / Septembri viimasel nädalal (26.-30.09) kutsutakse lapsi ja noori nii Tartus kui mujal Eestis käima trennis jalg- ja tõukerattaga. Lisaks innustatakse lapsevanemaid ning klubides tegutsevaid treenereid lastele toeks olema ning auto asemel lapsi just ratta või tõuksiga trenni saatma.

Eestis esimest korda korraldatava "Rattaga trenni" kampaania ajal tutvustatakse rattaga liikumise mitmekülgseid kasusid ning jagatakse kasulikke nippe ja soovitusi mugavalt ja ohutult liikumiseks. Kampaania toimub samaaegselt Euroopa spordinädalaga.

Jalgpallitreener Timo Teniste leiab, et rattaga liikumisel on suur osatähtsus laste üldkehalises arengus ja ka iseseisvuses. "Olles ise lapsevanem, annab laste iseseisev rattaga liikumine mulle endale aega juurde, sest pole vaja igapäevaselt logistilisi tippteoseid leiutada. Kuna läbin staadionile jõudmiseks kesklinna, siis on see puhas ajaline võit ja aitab ka mind ennast kehaliselt paremas vormis hoida," ütles Teniste

Tartu Ülikooli liikumislabori aktiivse koolitee projektijuht Leene Korp selgitas, et kampaania sihiks on julgustada lapsi ja vanemaid katsetama, kuidas rattaga trennis käimine nende jaoks toimib. "Usume, et lapsed saavad hea kogemuse, kuidas oma aega planeerida ja iseseisvalt hakkama saada. Loodame ka, et lapsevanemad näevad, et üheskoos oma algklassilapsega rattaga läbi linna trenni sõita on hoopis toredam kui autoga ummikus istuda."

Kampaania käigus kogutakse klubide ja laste käest ka tagasisidet rattaga trennis käimise olude kohta. Vastanud laste vahel loositakse välja mitmeid toetajate ja partnerite välja pandud auhindu. Kampaaniat korraldavad Tartu Ülikooli liikumislabor, Tartu linn ja spordiklubid.

Lisainfo:

 

Leene Korp

Tartu Ülikooli liikumislabor

[email protected]
5046403

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 26.09.2022