Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Selle nädala lõpuni oodatakse ettepanekuid jalg- ja jalgrattateede kohta

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Jalgrattur Foto: Kerly Ilves

15. mai 2019 / Tartu Linnavalitsus ootab kuni 19. maini k.a tartlaste ettepanekuid puuduvate jalg- ja jalgrattateede kohta ning infot probleemsete teelõikude kohta.

Oma ettepanekud saab kuni märkida ideekorje kaardile.

Ideekorje kaardile võib Tartu linna ja lähiala piires märkida nii täiesti uusi teid või teelõike, mida saaks kasutada jala käies või jalgrattaga sõites, või neid, kus praegu on vaid autosõidutee. Samuti on oodatud tähelepanekud probleemsete teede, teelõikude või ristmike kohta koos probleemi kirjeldusega.

Hetkel on tehtud ligi 2000 ettepanekut uute teelõikude, võimalike otseläbipääsude ning probleemsete kohtade kohta.

Esitatud ideed on anonüümsed. Iga konkreetne idee linnavalitsuselt otsest tagasisidet ei saa, aga tervikuna kasutatakse esitatud mõtteid Tartu linna uue üldplaneeringu koostamisel. Kindlasti annab linn kodulehele kokkuvõtliku ülevaate ideekorje tulemustest.

Linnavalitsus on alustanud jalg- ja jalgrattateede uue skeemi koostamist, mis toimub paralleelselt vastava strateegia koostamisega. Ideekorje toimub Eesti, Soome, Läti ja Rootsi partnerite koostöös läbiviidava HEAT-projekti raames, mis käsitleb jalakäijate ja ratturite liikumisvõimaluste parandamist strateegilise planeerimisprotsessi kaudu.

Lisainfo: linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna üldplaneeringu- ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku, tel 736 1262, 511 0990.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 20.05.2019