Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartlasi kutsutakse arutlema toidu raiskamise vähendamise teemal

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kliimakogu Foto: Evelin Lumi

20. veebruar 2024 / 23. märtsil kell 10.00-16.00 koguneb Tartu Loodusmajas Tartu toidukogu, kus 30 tartlase osalusel toimuval arutelupäeval otsitakse vastuseid küsimusele "Kuidas vähendada toidu raiskamist?"

Toidukogusse oodatakse erineva kogemuse ja vanusega tartlasi alates 14. eluaastast arutlema selle üle, mida ja kuidas erinevad toidu müümise, jagamise, säästmisega tegelevad osapooled saaksid oma tegevusega kaasa aidata, et vähendada toidu raiskamist.

Toidukogusse saab registreeruda kuni 3. märtsini siin: www.tartu.ee/toidukogu-registreerimine

Kõikide registreerunute hulgast valitakse välja 30 erineva tausta ja kogemusega inimest, keda oodatakse arutelupäeval osalema, et tagada võimalikult mitmekülgne esindatus.

Tartu toidukogu eesmärk on tõsta tartlaste teadlikkust ja kaasata neid aruteludesse säästliku toidu tarbimise suurendamise ja toidujäätmete vähendamise võimaluste kohta.

Toidukogusse kutsutud linlaste ja ekspertide arutelude tulemusena valitakse välja ettepanekud, mis on sisendiks Tartumaa ringmajanduse teekaardile, mille koostamine on samuti alanud ja kus jätkusuutlik toidusüsteem on üheks teemaks.

Toidukogus arutatavate teemade sõnastamiseks kasutatakse ka eelmise aasta lõpus linlaste hulgas läbi viidud küsitluse tulemusi. Küsitlusega uuriti, kuidas linlased on valmis muutma oma toidutarbimise harjumusi ja olema säästlikumad. Küsitlus viidi läbi detsembris 2023 ja sellele vastas 339 linlast. Küsitluse tulemused.

Tartu toidukogu viiakse ellu projekti "Phoenix - kodanike hääl rohelise Euroopa eest” ühe pilootprojektina Tartu linna ja E-riigi Akadeemia koostöös.

Rohkem infot: www.tartu.ee/toidukogu

Lisainfo: Kristina Reinsalu, projekti Phoenix juht, e-Riigi Akadeemia e-demokraatia vanemekspert, [email protected], tel 528 1392

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 26.02.2024