Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-18°
-18°

Tartu alustab Koidula ja Jannseni mälestusmärgi rajamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eskiis

2. aprill 2018 / Täna alustatakse Ülejõe pargis Kaarsilla lähistel ettevalmistustöödega Koidula ja Jannseni mälestusväljaku rajamiseks.

OÜ PVH Ehitus alustab skulptuuri ümbritseva väljaku rajamisega ja tööde tsooni paigaldatakse ajutised tarad, mis esimestel päevadel jalakäijate liiklemist Kaarsilla lähistel palju ei takista. Tööde edenedes piiratakse kogu ehitusala ja see võib kergliiklejaile tuua kaasa väikesi ümberpõikeid. Pääs Kaarsillale jääb avatuks.  

Väljaku ehitus kestab aprillist juulini, skulptuurid on kavas paigaldada juulis-augustis ning mälestusväljaku avamine on planeeritud augustisse 2018.

Koidula ja Jannseni monument ning seda ümbritsev väljak moodustavad maastikuarhitektuurse ja skulpturaalse terviku. Skulptuuri autorid on paigutanud Koidula ja Jannseni n-ö rahva sekka ning kujutanud Koidulat lapsena ja Jannsenit noore mehena. Jannseni ja Koidula mälestuse jäädvustamine on kingitus Eesti vabariigi juubeliaastaks.

Väljak rajatakse Narva mnt 2b kinnistule vastavalt mälestusmärgi ideekonkursi võitnud TajuRuum OÜ tööle "Tärkamine", mille autoriteks on OÜ TajuRuum maastikuarhitektid Edgar Kaare, Kerli Irbo jaTerje Ong, skulptorid Bruno Kadak ja Mare Mikof ning arhitekt Tõnu Laanemäe.
 
Koidula ja Jannseni monumendi rajavad hankel ühispakkumuse teinud osaühingud TajuRuum OÜ, Keha3 ja Tormis Disain. Kokku läheb mälestusväljaku rajamine maksma 354 442 eurot, millest skulptuuri maksumus on 111 936 eurot.

 

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 02.04.2018