Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Energia 2030+ töögrupid andsid avalöögi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

19. veebruar 2019 / 15. veebruaril liiguti sammu võrra lähemale Tartu Energia 2030+ ehk kliima- ja energiakava koostamisele, kui rohkem kui 30 erineva valdkonna eksperti ja huvilist kogunesid töögruppidesse, et kavandada tegevusi säästva linna arendamiseks ning oma ekspertsisendi andmiseks arengukavasse.

Tartu Energia 2030+ on oluline strateegiline dokument, mis valmib 2019. aasta lõpuks ning suunab Tartu arenguid ja investeeringuid järgmise kümnendi jooksul. Energiakava koostamisel pööratakse erilist tähelepanu kogukonna aktiivsele rollile arengukava koostamisel ja elluviimisel. Tartu elanikud ning valdkondlikud eksperdid on oodatud andma oma sisendit kas töögrupiga liitudes või võttes osa hilisematest avalikest aruteludest.

Töögruppidele eelnesid 2018. aasta lõpus korraldatud visioonitöötoad, milles osales ligi 100 erineva valdkonna ja organisatsiooni esindajat, et sõnastada Tartu energiamajanduse visioon aastaks 2030.

Järgmise sammuna hakkavad töögrupid tegutsema kuues temaatilises valdkonnas – energia, kliima, transport, hooned, andmed ja valitsemine – ning arutama iga valdkonna strateegiat ja tegevuskava ning selle mõju linna käekäigule.

Rohkem infot arengukava ja planeerimistegevuste kohta leiab Tartu kodulehelt www.tartu.ee/tartu-energia-2030.

Tartu kliima- ja energiakava koostamise protsessi korraldavad Tartu linn, Tartu Regiooni Energiaagentuur ja Balti Uuringute Instituut.

Lisainfo: Marek Muiste, Tartu Regiooni Energiaagentuur, tel 5558 1508, [email protected].

secap.jpg

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 19.02.2019