Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kavandab 15,3 miljoni suurust lisaeelarvet

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

droonivaade Foto: Ragnar Vutt

3. mai 2024 / Tartu linnavalitsus esitas volikogule 2024. aasta esimese lisaeelarve, mille mahuks on kavandatud 15,3 miljonit eurot.

"Lisaeelarve suurendab linna tulusid ja kulusid peamiselt eelmisel aastal alanud töödest või projektidest tulenevalt, oluline mõju on ka riigieelarve summade täpsustumisel," ütles rahanduse abilinnapea Meelis Leidt. "Praegu on majanduses keerulised ajad ning seetõttu ei saa uusi tegevusi olulisel määral eelarvesse lisada."

Lisaeelarvest enamiku (71%) moodustavad 2023. aastal kasutamata jäänud rahalised vahendid.

Linna tulud kasvavad 7 miljoni euro võrra, millest peamise osa moodustavad riigieelarvelised toetused nii põhitegevuse kuludeks kui ka investeeringuteks. Riigi poolt eraldatavad summad täpsustuvad pärast Tartu põhieelarve vastuvõtmist ning seetõttu tuleb neid ka lisaeelarvega korrigeerida.

Linna põhitegevuse kulud kasvavad 4% ehk 8,2 miljonit. Suurimad kasvud on hariduse (1,9 miljonit) ja  sotsiaalse kaitse (1,7 miljonit) valdkonnas. Suurematest kuludest lisanduvad täiendav lumekoristus (413 tuhat eurot) ja Helsinki-Tartu lennuliini toetus (237 tuhat). Linna varasemad investeeringud tänavavalgustusse, mille käigus vanad valgustid asendati LED-lampidega, annavad täiendava elektrikulude kokkuhoiu (450 tuhat) ning selle arvelt saab linn katta lumelükkamisega seotud lisakulutused.

Investeeringute eelarve kasvab lisaeelarvega 7 miljonit, millest ligi 80% on seotud varem alustatud tööde jätkumisega 2024. aastal, näiteks lasteaia Hellik ja Karlova kooli ehitus. Suurematest investeeringutest lisanduvad vahendid Puiestee tänava ehituseks (1,5 miljonit) ning Põhja puiestee väljaehituseks (112 tuhat). Lisaks parandatakse Tartu lauluväljaku seisukorda ning luuakse vajalik taristu kahe uue suvekohviku rajamiseks kesklinnas mõlemal pool Emajõe kallast.

Linn kavandab ka lisainvesteeringut IT-valdkonda, et tulla paremini toime valitsevate küberohtudega.

Lisaeelarve vastuvõtmisel suureneb Tartu 2024. aasta eelarve maht 320,6 miljoni euroni.

Viimati muudetud 03.05.2024