Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu teise lisaeelarve vahendid suunatakse hinnatõusude leevendamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

linnavaade Foto: Ragnar Vutt

7. september 2022 / Tartu linnavalitsus saatis volikogule arutamiseks Tartu linna 2022. aasta teise lisaeelarve, mille mahuks on kavandatud 7,2 miljonit eurot.

"Lisaeelarve koostamise vajaduse põhjustas jätkuv inflatsioonitõus ning energiahindade kallinemine," sõnas Tartu abilinnapea Priit Humal.  "Järsult suurenevad haridus- ja muude asutuste ülalpidamiskulud, kallinevad investeeringud ja transport. Soovime suunata lisavahendeid hinnatõusude leevendamiseks."  

Linna 2022. aasta tulud suurenevad 7,2 miljonit eurot. Esialgsesse eelarvesse kavandatud füüsilise isiku tulumaksu laekumine on osutunud prognoositust enamaks ning lisaeelarvega suureneb tulubaas selle võrra 5 miljonit eurot. Tuludest 2,2 miljonit eurot moodustavad linna allasutuste omatulud, saadavad tegevustoetused ning muud tegevustulud.

Lisaeelarvega suunatakse põhitegevuskuludeks 6,1 miljonit eurot ning investeerimistegevuks 1,1 miljonit eurot. 3,6 miljonit eurot ehk pool lisaeelarve kuludest kavandatakse hariduse, 1,3 miljonit eurot sotsiaalse kaitse ning 842 tuhat eurot majanduse valdkonda. Lisaeelarvega suunatakse põhitegevuskulude kallinemisteks 3,1 miljonit eurot, millest 1,7 miljonit eurot elektri- ja soojusenergia, 500 tuhat eurot bussiliikluse, 600 tuhat eurot lepingute, hooldus- ja jooksevremontide hinnatõusuks ning 371 tuhat eurot täiendavateks vahenditeks eralasteaedade ja -hoidude toetusteks.

Investeeringuobjektideks ja nende kallinemise katteks suunatakse lisaeelarvega 1,1 miljon eurot. Enim lisarahastust vajavad Karlova kooli ehitustööd ja spordiväljaku rekonstrueerimine, Tähtvere Puhkepargi pumptracki rajamine, Tartu läänepoolse ümbersõidu II ehitusala ja Puiestee tänava rekonstrueerimine.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 07.09.2022