Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn kavandab selle aasta esimest lisaeelarvet

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

droonivaade Foto: Ragnar Vutt

29. mai 2023 / Linnavalitsus saatis volikogule Tartu linna 2023. aasta esimese lisaeelarve eelnõu, mille mahuks on 21,2 miljonit eurot.

Abilinnapea Priit Humala sõnul jätkab Tartu linn investeerimist rekordilises mahus. “Majanduslik olukord on küll üsna keeruline, kuid oleme suutnud kavandatud investeeringutega jätkata. Kuigi mitmed tööd on kujunenud esialgu kavandatust kallimaks, on siiski osa hankeid läinud ka plaanitust odavamaks nagu näiteks Kalda tee 40 munitsipaalmaja renoveerimine,” ütles abilinnapea.

Kavandatavast lisaeelarvest umbes veerandi moodustavad eelmisel aastal kasutamata jäänud summad.  

Põhitegevuse tulud kasvavad 14,4 miljonit ja seda eelkõige riigilt saadavate toetuste arvelt. Lisatuluna planeerib linn ühe miljoni suurust tulumaksukasvu, mis põhineb käesoleva aasta esimese nelja kuu ülelaekumisel ning sellest tuleneval prognoosil.

Tegevuskulude poolel on planeeritud 16 miljoni euro suurune tõus, millest 42% (6,7 miljonit) tuleneb juba laekunud sihtotstarbeliste toetuste arvel tehtud väljaminekutest. Lisaeelarve kuludest läheb 44% hariduse, 22% sotsiaalse kaitse ja 13% kultuurivaldkonda. Ülejäänud summa jaguneb teiste valdkondade vahel. Näiteks lisatakse keskkonnakaitse projektidele 848 tuhat ning vaba aja ja kultuuri valdkonda 664 tuhat eurot. Linna toetatavate sündmuste hulgas on ka Autovabaduse puiestee ja Rally Estonia. 290 tuhande euro võrra läks kallimaks ka möödunud talvine lumevedu.

Investeeringute eelarve kasvab 5,2 miljoni euro võrra, millest 1 miljon tuleb välisabi projektidest. Suur osa rahast kulub investeeringute kallinemisele: enim on tõusnud lasteaia Ristikhein ja Pärli kooli ehitus (vastavalt 754 tuhat ja 650 tuhat eurot). Lisaeelarvest rahastatakse ka koduta loomade varjupaiga renoveerimist, skatepargi rajamist, suudlevate tudengite purskkaevu renoveerimist, aga ka Viljandi maantee ja Ravila ristmiku, läänepoolse ümbersõidu ja Ilmatsalu-Ravila ringi rekonstrueerimist.

Koos kavandatava lisaeelarvega kujuneks linna tänavuseks eelarveks kokku 295 miljonit eurot, mis on 8% suurem kui esialgne eelarve.

Lisainfo: abilinnapea Priit Humal, tel 503 7227.

 

Viimati muudetud 29.05.2023