Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kavandab huvihariduse tegevustoetuse tõusu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lapsed Foto: Ketlin Lääts

26. mai 2023 / Tartu linnavalitsus saatis volikogule otsustamiseks huvihariduse tegevustoetuse tõstmise eelnõu.

Tartu linn maksab eraõiguslikele huvihariduse koostööpartneritele tegevustoetust. Teisipäeval toimunud istungil kiitis linnavalitsus heaks huviharidust pakkuvatele ühingutele makstava toetuse maksimummäära tõstmise  250 eurolt 270 eurole osaleja kohta aastas. Kogusummas suurendaks see ühingutele makstavat tegevustoetust 194 000 euro võrra.

“Tartu linnas tegutseb nii spordis kui ka muus huvihariduses linna toetusega ligi 150 ühingut, kus treenivad ja õpivad peamiselt Tartu linnas elavad 7-19aastased lapsed ja noored. Neid kõiki mõjutab antud muudatus väga positiivselt," kommenteeris abilinnapea Lemmit Kaplinski. "Usun, et toetuse tõus toob leevendust ühingutele, kelle tegevuskulud on viimase aastaga märkimisväärselt tõusnud. Samuti mõjutab see otseselt lapsevanemaid, sest tänu linna toetuse suurenemisele on võimalik pidurdada ühingute õppetasu tõusu lapsevanematele.”

Tegevustoetuse suurendamist kavandatakse nii baastoetuse määras kui ka täiendavas toetusmääras, mida makstakse ühingutele kõrgemate kvaliteeditingimuste täitmise eest. Seni kehtinud korra järgi oli baastoetus 110 eurot ning täiendav toetusmäär kuni 140 eurot. Edaspidi on need vastavalt 114 eurot ja 156 eurot ühe huviringis osaleja kohta. 

Viimati muudetud 26.05.2023