Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi meediamooduli õpilased said järjekordsel videokonkursil võidu

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi pressiteade

võistkond Foto: digitaalneiq.ee

21. veebruar / Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi meediamooduli õpilaste tehtud autoriõigusi käsitlev õppevideo võitis digiharidusprogrammi Digitaalne IQ võistluse Netikett.

Esmaspäeval lõppes Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis piduliku autasustamisega noortele suunatud digiharidusprogrammi Digitaalne IQ võistlus Netikett, mille võitjaks kuulutati Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi töö. Võistlusel osales 36 meeskonda, kokku 138 õpilast üle Eesti.

Esimese koha saavutanud Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi meeskonda kuulusid 11. klassi õpilased Reigo Metsik, Cristopher Oskar Orav, Kerttu Jõgi ja Meeli Brigit Tadolder. Meediamooduli juhendajaks on info- ja projektijuht Riho Rosin.

„Žürii erilise tunnustuse pälvis just Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi töö, kuna see oli tehniliselt väga hästi teostatud ja andis hea ülevaate nii keerukast teemast, nagu seda on autoriõigused,“ sõnas programmi Digitaalne IQ juht Egle Tamelyte.

Netiketi võit on KJPG meediamooduli õpilastel sel õppeaastal juba kolmas õnnestumine. Sügisel oldi edukad Euroopa Parlamendi noorteprogrammi Euroscola 2020 videokonkursil „Mida teha plastikpakendiga?“ ja talvel Tartu observatooriumi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse koolinoorte videokonkursil „Maa 100 aasta pärast“.

Eelmisel õppeaastal valminud moodsa tehnikaga varustatud kooli meediastuudio on gümnasistidele suureks motivatsiooniks õppetöös ning kasvatanud oluliselt huvi meedia ning filminduse vastu. Õpilaste sõnutsi on hoopis teine asi hea tehnikaga reaalselt ise oma ideid teostada kui lihtsalt kuiva teooriat õppida. See ongi koolielus parim.

Meediamooduli õpilastel on töös juba mitu uut lühifilmi ning peatselt valmimas ka muusikavideo.
Reigo Metsik arvab, et stuudio annab  endale ja teistele kooliõpilastele hea võimaluse harjutada professionaalset tele- ja stuudiotööd ning selle kaudu  end loominguliselt väljendada.
Võidutöö saab vaadata Digitaalse IQ YouTube-i veebilehelt https://www.youtube.com/watch?v=hnml54s91XE
Õpilaste Digitaalne IQ veebilehe uudis „Noorte digiharidusvõistluse Netikett võitis autoriõiguste teemaline video“
https://digitaalneiq.ee/uudised/noorte-digiharidusvoistluse-netikett-vo…

Kirja manuises olev pilt https://digitaalneiq.ee/ veebilehelt

Lisainfo:
Merike Kaste
direktor
Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
+372 520 4293
merike.kaste@kjpg.tartu.ee

Viimati muudetud 21.02.2020