Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kuulutas välja ideekonkursi kergliiklussilla ja -tunneli rajamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Riia tn viadukt Foto: Lilian Lukka

25. jaanuar / Riia ja Vaksali tänava ristmikule kavandatava kergliiklussilla ja -tunneli rajamiseks kuulutati välja ideekonkurss.

Linn soovib leida Riia tänavale planeeritud kergliiklussillale ja -tunnelile parimat arhitektuurset lahendust.

Raudteeviadukti alt kavandatav tunnel muudab kergliiklejatele liiklemise raudtee piirkonnas ohutumaks ning seob kesklinna ja Maarjamõisa kergliiklusteed. Samasse liiklussõlme raudteeviadukti kõrvale on kavas ehitada ka kergliiklussild, mis ühendab kesklinnast tuleva kergliiklustee Karlovasse ja Tammelinna suunduva teega.
 
"Emajõgi ja raudtee jagavad Tartu linna osadeks. Kui Emajõele on viimastel aastatel sildu juurde rajatud, siis linnaplaneerimise seisukohalt on olnud probleemiks kergliiklejaile hea ühenduse loomine kesklinna ja Maarjamõisa vahel. Pealegi asuvad tunnel ja viadukt Tartu suurima liiklusega tänaval ja vajavad seetõttu hoolikat arhitektuurset lähenemist," kommenteeris abilinnapea Jarno Laur.

Ideekonkurss on kaheetapiline: esimeses etapis valib žürii konkursil osalejate varasemate tööde põhjal välja kolm osavõtjat, kellele tehakse ettepanek esitada võistlustöö. Teises etapis hinnatakse esitatud võistlustöid ja valitakse välja ideekonkursi võitja. Võistlustööde esitajaid premeeritakse 3000 euroga.

Esimese etapi tähtaeg on 7. veebruar ja teisel etapil  27. märts 2017. a. Ideekonkursi võidutöö alusel alustatakse eelprojekti koostamist.

Riia tänavale kergliiklustunneli ja -viadukti rajamine on osa projektist „Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine“, mida rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Konkursist lähemalt: http://www.tartu.ee/et/arhitektuurivoistlused-aeo

Lisainfo: abilinnapea Jarno Laur, tel 7361 224, 516 7879.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 30.01.2017