Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli muuseum kutsub muinsuskaitsepäevadel mõtisklema Toomemäe monumentide ja propaganda üle

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

Tartu Ülikooli muuseum kutsub muinsuskaitsepäevadel mõtisklema Toomemäe monumentide ja propaganda üle Foto: Andres Tennus

16. september 2022 / Tartu Ülikooli muuseum kutsub 17. septembril kell 14 tunnisele jalutuskäigule Toomemäel, et mõtiskleda pargis asuvate monumentide, propaganda ja ajaloo mõtestamise üle. Ringkäiku juhib noor ajaloolane Robert Varik.

Tartut on ajaloo jooksul koduks pidanud paljud rahvad ja valitsenud paljud režiimid. Viimase 200 aasta jooksul, mil Toomemäel on eksisteerinud park, on siin monumentide abil oma kohta, võimu ja ajaloonarratiivi kehtestanud nii eestlased, sakslased, venelased kui ka nõukogude võim. 

"Jalutuskäigul tutvume suurte lugudega, mida erinevad rahvad ja režiimid on tahtnud Toomemäel oma monumentidega jutustada. Vaatame, kuidas ühes pargis kohtuvad nii erinevad ideed, nagu seda on Stalini-aegne rahvaste sõpruse ajaloopropaganda, sügavate juurtega baltisaksa aristokraatia ning väikese eesti rahva unistus oma iseseisvast kultuurist ja riigist," rääkis Robert Varik. 

Ekskursiooni pilet maksab 3 eurot, alla 18-aastastele on osalemine tasuta. Pileteid saab osta enne jalutuskäigu algust ülikooli muuseumi kassast. Jalutuskäik algab muuseumi eest. 

Robert Varik on Tartu noor ajaloolane, keda huvitavad Eestis elanud rahvaste ajalugu ning 19. ja 20. sajandi keerdkäigud. 

Sündmus toimub muinsuskaitsepäevade "Elav vana linn" raames. Tervet programmi vaata veebilehelt muinsuskaitsepaevad.ee. 

Lisateave: Robert Varik, ringkäigu autor ja juht, ajaloolane, [email protected]; Kadri Kaljurand, Tartu Ülikooli muuseumi programmijuht, [email protected], 737 6072  

Viimati muudetud 16.09.2022