Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Fotod: Riia-Vaksali jalakäijate tunnelid lükatakse läbi raudteetammi muldkeha

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Riia-Vaksali ehitustööd Foto: Ove Maidla

14. august / Riia-Vaksali ristmiku ehitusel jätkub järgmine oluline etapp, kui 1200 tonni kaaluvad betoontunnelid läbi raudteetammi muldkeha õigetesse kohtadesse surutakse. 

Objektijuht Mihkel Vijar selgitas, et Eestis esmakordselt tehtav ehitustöö on vajalik, sest see võimaldab raudteeliiklusel tammil jätkuda. Tunnelid lükatakse paika ükshaaval, ühe tunneli paikasaamiseks kulub umbes nädal aega, päevas jõutakse tunneleid lükata 3-4 meetrit.

Kui tunnelid on õiges kohas, viimistletakse need seestpoolt. Pärast esimese tunneli sisselükkamist alustatakse juba ka ettevalmistustöid kergliiklusviadukti vundamentide rajamiseks. Tööde käigus säilib ristmikul senine liikluskorraldus. 

Riia-Vaksali tänava ristmiku rekonstrueerimist alustati aprillis. Ehitustööde eesmärk on muuta piirkond kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks. Ristmiku rekonstrueerimisprojekti aluseks on Tinter-Projekt OÜ koostatud eelprojekt, milles on arvestatud ideekonkursi võidutööd "Sindlinahk" (Part OÜ). Tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2022. aasta algus, töid teeb AS TREV-2 Grupp.

Viimati muudetud 14.08.2020