Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnaosaseltside ümarlaua algatusrühma “Elamisväärse Tartu nimel” infoseminaride sari jätkub

Tartu linnaosaseltside algatusrühma pressiteade

13. veebruar / Seminar “Kas meil metsa jätkub? Eesti puiduvarud ja kavandatav tselluloositehas” toimub kolmapäeval, 14. veebruaril kell 17 Tartu Loodusmajas.

Sarja teisel seminaril esinevad Enn Pärt (Keskkonnaagentuuri metsaosakonna juhtivspetsialist) ja Raul Rosenvald (Eesti Maaülikooli metsakasvatuse vanemteadur).

Enn Pärt on inimene, kes oskab kõige paremini lahti seletada tehnilisi termineid, mida meil on viimasel ajal tulnud palju, kuulda-lugeda, näidetena ainult mõned - neto- ja brutojuurdekasv, majandus- ja majanduspiiranguga metsad, uuendus- ja harvendusraie, mets ja metsamaa, jne. Enn Pärdi kokku pandud uuringule “Puidu pakkumise stsenaariumid metsanduse arengukavale 2011-2020”, viitamisest ei pääse keegi, nii et ka uue arengukava suundi on kõige parem temalt küsida.

Raul Rosenvald ökoloogina võib omakorda põhjalikult kirjeldada erinevate arengustsenaariumite mõju kogu Eesti eluslooduse muutustele ja seda, kuidas need ühel hetkel pea igaühe elu võivad mõjutama hakata. Ja küsimus, kuidas tselluloositehase kui olulise mõjutaja lisandumine kogu puidu nõudlust-pakkumist, hindu ja raiemahte võib mõjutama hakata, on teema omaette.

Seminar on mõeldud kõigile huvilistele ja tasuta -- tere tulemast!

Algatusrühma nimel

Asko Tamme

Viimati muudetud 19.03.2018