Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu sai vaksalihoone ette uue linnaväljaku

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

vaksalihoone esine väljak Foto: Kristjan Talistu

10. oktoober 2017 / Teisipäeval, 10. oktoobril kell 13 tänab Tartu linn vaksalihoone esisel uuel linnaväljakul neid, kes aitasid kaasa Vaksali tänava ja väljaku valmimisele.

„Tartu vaksalihoone esine moodustab nüüd koos hoonega kauni terviku ja kogu raudteejaama ümbrus on muutunud liiklejatele mugavamaks ja ohutumaks,“ ütles linnapea Urmas Klaas.

Vaksali ja J. Kuperjanovi tänava ristmiku rekonstrueerimise tulemusel on jaamahoone esisele kujundatud esinduslik ja hubane linnaväljak, kus rongile mineja või rongilt tulija saab aega veeta. Jaamahoone ette saavad sõita nüüd vaid ühissõidukid.
"Valminud  terviklahendus kordab kaasaegses võtmes ajaloolist 19. sajandist pärit lahendust, mil jaamahoone ees asus kompaktne pargiala," rääkis esialgse idee autor linnaarhitekt Tõnis Arjus.
Kergliiklejale sõbralikumaks on muutunud rekonstrueerimistööde käigus kogu piirkond. Kahele poole Vaksali tänavat on ehitatud 1,5 meetri laiused jalgrattarajad ning Näituse tänavalt Vaksali 12b parklani kulgev raudteeäärne eraldiseisev 4 meetri laiune kergliiklustee. Jalgrataste parkimiseks on rajatud varjualused ja kaks nutiparklat. Tartus esmakordselt on Vaksali ja Näituse tänava ristmikule tehtud "Jalgratturite ooteala" märgistus, mis lubab jalgratturitel punase fooritule ajal ohutult sõidurada vahetada.

Remondi käigus ehitati Vaksali tänaval välja sademeveekanalisatsioon, rajati uus valgustus ja remonditi sõidu- ja kõnniteed. Sõidukitele rajati piirkonda kaks parkimisplatsi,

Vaksali tänava ja jaamahoone esise väljaku projekteerisid Tinter-Projekt OÜ ja Kino Maastikuarhitektid OÜ, ehitas AS Tref ja ehitusjärelevalvet tegi Taalri Varahaldus AS. Tööde kogumaksumus oli 1 731 395 eurot.

Vaksali-esise väljaku rekonstrueerimine on üks osa projektist "Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine", mida rahastatakse ligi 80 protsendi ulatuses EL Ühtekuuluvusfondist.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145;  teedeteenistuse peaspetsialist  Mihkel Vijar,  tel  736 1281.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 08.06.2018