Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli muuseumis saab 10.–25. oktoobrini mängida seikluslikku mängu „Võluraamatu otsingutel“

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

lugev laps Foto: TÜ muuseum

8. oktoober 2020 / 10. oktoobril algab üle-eestiline laste ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad“.

Tartu Ülikooli muuseum ootab selle raames 8–12-aastaseid lapsi mängima festivaliks valminud põnevat mängu, mis on inspireeritud nii tänavusest digikultuuri kui ka eesti rahvajutu teema-aastast.
Mängu „Võluraamatu otsingutel“ käigus saab avastada Tartu Ülikooli muuseumi kõige uuemaid interaktiivseid lahendusi, panna proovile oma meeli ja rännata ringi nii ruumis kui virtuaalreaalsuse abil ka ajas. Lahti rullub lugu maagilisest 7. Moosese raamatust, mida aitab otsida 19. sajandist välja astunud professor Hommikutäht.

Mängurada saab läbida nii paberil mängulehe kui ka nutitelefoni abil muuseumis ajaloolises toomkirikus selle lahtiolekuaegadel kolmapäevast pühapäevani kella 11–17. Nutimängu saab mängida Loquizi äpiga, mille võib alla laadida Google Playst või App Store’ist. Osalemiseks tuleb lunastada muuseumipilet.

Mängida saab üksi, perega või suurema seltskonnaga, näiteks klassiga, ja selleks kulub umbes tund. Koolirühmadel on vaja mänguaeg broneerida muuseumi üldisel e-posti aadressil [email protected].

Muuseumifestivalil loositakse kaks korda välja ka auhindu. Esimesel loosimisel saavad osaleda mängijad, kes märkavad muuseumis mängu käigus Lasteekraani multifilmidest tuttavaid tegelasi, teevad nendest fotod ja saadavad need lasteekraan.ee lehelt võistlusele. Teisel loosimisel osalevad need, kes on 10.–25. oktoobrini mängu „Võluraamatu otsingutel“ läbinud ja kellele on muuseumist saadud festivalipassi löödud tempel.

„Avatud mänguväljad“ on sügisene muuseumifestival, mille raames ootavad eri suunitlusega muuseumid külla lapsi ja noori, et tutvustada ühise peateema kaudu oma näitusi. Festivali korraldavad muuseumid ja Elamusõppe labor.

Lisateave: Tiiu Kreegipuu, Tartu Ülikooli muuseumi haridusosakonna juhataja, 737 5672, [email protected]

 

Viimati muudetud 08.10.2020