Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu apelli töörühm: tunnustame valitsust otsuse eest algatada tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine

Tartu apelli töörühma pressiteade

25. juuni 2018 / Eesti Vabariigi valitsus võttis 21. juunil 2018 vastu otsuse algatada tselluloositehase riigi eriplaneeringu lõpetamine. Tartu apelli töörühm tunnustab valitsust esimese sammu eest pikaleveninud usalduskriisi lõpetamisel.

Olles arvestanud Tartu linna ja maakondade ning väga paljude keskkonnateadlike inimeste selge seisukohavõtuga,  on valitsuse otsus demokraatia võit ning kinnitab kodanikuühiskonna kasvamist ja tugevust Eestis.

Tartu apelli töörühm toetab innovatiivse tehnoloogiaga ja keskkonnasõbraliku  puidutööstuse rajamist Eestisse – mõistlike  plaanide vastu ei ole ju keegi. Kuid Kraft-tehnoloogiat kasutava hiigeltehase rajamine, eirates Euroopa Liidu veepoliitika raamdirektiivi ja EL seadusi, ei ole jätkusuutlik. Puidutööstuse rajamisel tuleb kindlasti arvestada nii olemasoleva metsavaruga, keskkonnaga kui ka kogukonna nõusolekuga.

Tartu apelli töörühm jätkab petitsioon.ee keskkonnas allkirjade kogumist pöördumisele riigikogu, valitsuse, õiguskantsleri ja erakondade poole nõudmisega järgida head valitsemistava ja lõpetada riigi eriplaneering  tselluloositehase ehitamiseks kuni 1. oktoobrini 2018 või seni, kuni eriplaneering on lõpetatud.

Kogutud allkirjad antakse üle riigikogule.
Töörühm tänab neid väga paljusid Eesti inimesi, kes oma allkirjaga toetasid Tartu apelle. Täname valitsuse otsusele algatada eriplaneeringu lõpetamine kaasa aidanud Tartu linnapead Urmas Klaasi ja Tartu volikogu, Eesti Metsa Abiks kogukonda, "Emajõe tsellulloositehase" ja "EI Emajõe tselluloositehasele!" kogukondi, Emajõe keti ja Tabivere keti korraldustoimkondi, kirjanikke Kristiina Ehinit ja Mika Keräneni;  Ivo Linnat, Tõnis Mäge ja paljusid teisi muusikud, kes Eesti looduse kaitseks välja astusid.

Tartu apelli töörühma kuuluvad Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlased ning linnakodanikud. Jaanuaris avalikustatud Tartu apell, pöördumine Tartu linnapea, linnavalitsuse ja volikogu poole, mis osutas kavandatava tselluloositehase ohtudele ja vastuoludele Euroopa Liidu seadustega, kutsus üles nõudma eriplaneeringu lõpetamist. Tartu apell kogus üle 8200 toetusallkirja.  Ligi 9000 allkirja on kogunud 18. mail avalikustatud Tartu apell 2, pöördumine valitsuse, riigikogu, õiguskantsleri ja kõigi erakondade poole, mis nõuab hea valitsemistava ning EL seaduste järgimist ja eriplaneeringu lõpetamist. Tartu apell 2le saab jätkuvalt toetusallkirja anda petitsioon.ee keskkonnas. 

Tartu apelli töörühm
Peeter Hõrak, Tiia Kõnnussaar, Asko Lõhmus, Ülo Mander, Raul Rosenvald, Kadri Siibak, Virve Sõber, Kristjan Zobel, Asko Tamme, Marju Unt

Info: Asko Tamme, [email protected], tel 56 942 387. Vt ka tartuapell.ee

Viimati muudetud 25.06.2018