Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartumaa Omavalitsuste Liit toetas Tartu seisukohta puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

aerofoto

28. märts 2018 / Täna, 28. märtsil kogunenud Tartumaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolek otsustas toetada Tartu linna taotlust, milles nõutakse Vabariigi Valitsuselt riigi eriplaneeringu lõpetamist puidurafineerimistehase kavandamiseks Viljandi ja Tartu maakonda.

Otsuse poolt oli kuus Tartumaa omavalitsust, üks oli vastu. Üldkoosolekul ei osalenud Tartu valla esindaja, kuid Tartu Vallavolikogu on varasemalt avaldanud üksmeelset toetust eriplaneeringu lõpetamiseks.

Tartumaa Omavalitsuste Liit on selleks koostööorganiks, mille kaudu maakonna omavalitsusüksused suunavad ühiselt maakonna arengut.

Tartu Linnavolikogu võttis 7. märtsil vastu deklaratsiooni, milles osutati tehase rajamisega kaasnevatele keskkonnaohtudele ning eriplaneeringu vastuolule Tartu linna ja maakonna arengudokumentidega. Samuti ei ole planeeringu senine menetlus kooskõlas planeerimisseadusega ja riivab põhiseadusest tulenevat kohaliku omavalitsuse autonoomiat.

Tartu Linnavalitsus saatis 19. märtsil täpsema motiveeritud taotluse Vabariigi Valitsusele riigi eriplaneeringu koostamise lõpetamiseks.

Tartu linnavolikogu deklaratsioon: www.tartu.ee/uudised/tartu-linnavolikogu-avaldus
Tartu Linnavalitsuse taotlus: https://www.tartu.ee/sites/default/files/uploads/Tartu%20linn/tselluloo…

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

 

Viimati muudetud 28.03.2018